close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIZYTA W KONSULACIE

 •  

  W celu zarezerwowania wizyty w Konsulacie Generalnym RP w Ałmaty należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl)

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: wizowych, z zakresu Karty Polaka, repatriacji i paszportowych.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów. Odbiór dokumentów odbywa się w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 16:00 – 17:00

   

  Przy każdej wizycie w konsulacie należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia Konsulat Generalny RP w Ałmaty jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu, wizyty można umawiać również telefonicznie – wyłącznie pod numerem telefonu

  +7 727 258 16 17.

   

  W celu umówienia wizyty na złożenie wniosku o wydanie wizy rejestracja elektroniczna przez system e-konsulat jest konieczna. Nie ma możliwości telefonicznego umówienia się na składanie wniosku o wydanie wizy.